Producenci
Promocje
Kalibracja alkomatu DRAGER 3820
Kalibracja alkomatu DRAGER 3820
99,00 zł 79,00 zł
szt.

Alkomaty dowodowe

W wielu sytuacjach fakt, iż nie mamy wątpliwości co do nietrzeźwości danej osoby nie wystarczy. Musimy uzyskać niezbity tego dowód, jakim może być wynik badania godnym zaufania urządzeniem, jakim jest alkomat dowodowy. Taką rolę pełnić mogą tylko konstrukcje najwyższej jakości, zaprojektowane w sposób zgodny z wyśrubowanymi wymaganiami służb i innych profesjonalnych użytkowników. Alkomaty dowodowe to nieoceniona pomoc wszędzie tam, gdzie trzeba skutecznie zadbać o bezpieczeństwo i uzyskać niepodważalne potwierdzenie stanu badanych osób. W naszej ofercie znaleźć można zarówno wygodne w użyciu modele przenośne jak i stacjonarne, wszystkie stanowią doskonałe propozycje dla najbardziej wymagających odbiorców.

Skalibrowany i poddany wzorcowaniu alkomat dowodowy zawsze rozwieje wszelkie wątpliwości

Alkomaty dowodowe zwykle wykorzystują tego samego rodzaju czujniki elektrochemiczne, co te, które znajdziemy w modelach do użytku prywatnego. Cechują się one jednak znacznie wyższą jakością, co pozwala im dokonywać większej ilości pomiarów i zachowywać jeszcze lepszą precyzję. Można jednak sięgnąć także po urządzenie, w którym zastosowano dodatkowo sensor podczerwieni. Alkomat dowodowy często posiada ponadto szereg dodatkowych funkcji ułatwiających badanie wielu osób i dokumentowanie uzyskanych wyników – mamy więc możliwość komunikacji z innym sprzętem czy np. drukarki.

Należy pamiętać o tym, że samo wyposażenie się w alkomat dowodowy nie daje nam możliwości wykorzystywania jego pomiarów w roli dowodów uznawanych w sądzie. Trzeba zadbać o poprawność działania konkretnego urządzenia i jej weryfikację. Alkomaty dowodowe, tak jak wszystkie inne, muszą być więc regularnie kalibrowane, zgodnie z zaleceniem producenta. Oprócz tego niezbędne jest poddawanie ich wzorcowaniu, czyli sprawdzeniu precyzji pracy, co wykonuje się w laboratoriach z akredytacją PCA. Potwierdzający to dokument musi być ważny w dniu wykonania danego badania. Wówczas uzyskujemy niezbity dowód. Służymy wszelką pomocą w tym zakresie – z nami Twój alkomat dowodowy będzie skutecznym narzędziem pozwalającym dbać o bezpieczeństwo. Po urządzenia tego rodzaju sięgają nie tylko służby, ale także zakłady pracy i inne instytucje. Sprawdź, jakie alkomaty dowodowe mamy w ofercie i wybierz taki, jakiego potrzebujesz.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl