Producenci
Promocje
Kalibracja alkomatu DRAGER 3820
Kalibracja alkomatu DRAGER 3820
99,00 zł 79,00 zł
szt.

Kalibracja i serwis alkomatów

Mimo wielkiego postępu technicznego i faktu, że także do rąk indywidualnych odbiorców trafiają coraz lepsze alkomaty, ich użytkowanie wymaga przestrzegania pewnych zaleceń, jeśli ma pozwalać na wykonywanie wiarygodnych badań. Jednym z nich jest regularna kalibracja alkomatu. Zlekceważenie tego obowiązku uniemożliwi poprawne użytkowanie analizatora wydechu – obecnie liczne modele zostaną w takiej sytuacji samoczynnie zablokowane. Kalibracja alkomatów wymaga odpowiednio wyposażonego laboratorium i kompetencji – nie da się tego zrobić samodzielnie. Na szczęście nie jest to usługa kosztowna – cena kalibracji alkomatu to zaledwie kilkadziesiąt złotych. Dzięki naszym licznym punktom odbioru Klienci z całego kraju mogą korzystać z niej wygodnie i szybko. Pamiętaj: regularny serwis alkomatu to warunek jego satysfakcjonującego użytkowania!

Kalibracja alkomatu pozwoli Ci zawsze uzyskać poprawny wynik. Dbaj o swoje urządzenie i pamiętaj o niej!

Sensor elektrochemiczny, choć jest to najdoskonalsze z przystępnych cenowo rozwiązań pozwalających na pomiar zawartości alkoholu w oddechu, z czasem zmienia swoją czułość. Dzieje się to nie tylko wraz z kolejnymi badaniami, ale nawet na skutek upływu czasu. Dlatego kalibracja alkomatów jest niezbędna i musi być wykonywana najczęściej co rok lub po dokonaniu określonej przez producenta danego modelu liczby testów, jeśli nastąpi to wcześniej. Sprowadza się ona do dostrojenia układu elektronicznego urządzenia do aktualnego stanu jego sensora. Kalibrowanie alkomatu polega na podaniu mu w trybie serwisowym próbek o ściśle określonych parametrach. Niezbędne jest do tego specjalistyczne wyposażenie, jakim dysponuje profesjonalny serwis alkomatów – taki jak nasz. Wieloletnie doświadczenie pozwala nam szybko realizować usługi dla użytkowników najróżniejszych modeli analizatorów wydechu.

Zlekceważenie konieczności dokonywania podstawowej czynności serwisowej, jaką jest kalibracja alkomatu, grozi jego uszkodzeniem. Należy oddać urządzenie do serwisu gdy tylko upłynie określony przez producenta czas lub wykonana zostanie liczba badań, ale także wówczas, gdy zablokuje się ono w innym momencie. Czynników mogących doprowadzić do rozkalibrowania jest wszak wiele. Najczęściej wystarczy wówczas niezbędna do tego, by przywrócić do sprawności dany alkomat kalibracja. W zakresie naszych usług mieści jednak także naprawa alkomatów, w tym wymiany sensorów. Cena każdej z nich jest niewygórowana.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl